Administrator

Broj poruka : 438
Datum upisa : 16.08.2009

JSL: Napredak nosi bod sa Karaburme Empty
PočaljiNaslov: JSL: Napredak nosi bod sa Karaburme   JSL: Napredak nosi bod sa Karaburme Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 5:15 pm

JSL: Napredak nosi bod sa Karaburme V146584p0

Napredak uspeo da se sa Stare Karaburme vrati neporažen, Borac do tri boda protiv Jagodine u poslednjim sekundama, Javor slomio otpor Spartaka.

OFK Beograd, za koji je debitovao doskorašnji igrač Crvene zvezde Abubakar Oumaru, odigrao je nerešeno sa Napretkom na svojoj Karaburmi, iako je od 23. minuta imao prednost, posle autogola Ivana Babića. Gosti su izjednačili u 69. minutu.

Meč na Karaburmi pratili su i bivši članovi uprave Zvezde - Marko Mišković i Vladimir Jugović.

OFK Beogradu je ovo prvi remi, posle tri početne pobede i noćiće na prvom mestu tabele JSL sa 10 bodova.

Borac je uz dosta sreće pobedio Jagodinu 2:1, a gosti su od 60. minuta igrali sa igračem manje, posle isključenja Irfana Vusljanina.

Čačani su poveli na komičan način, posle greške odbrane Jagodine, a najspretniji je bio Đoković. Međutim, samo koji minut kasnije Jagodina je preko Vladimira Đilasa stigla do zasluženog boda. Pobedu čačanskim "zebrama" doneo je 19-godišnji napadač Vukovljak.

To je drugi trijumf Borca u ovoj sezoni, uz dva poraza. Jagodincima je to treći poraz, uz jednu pobedu.

Javor je dugo "lomio" otpor subotičkog Spartaka, a za napor je nagrađen u 71. minutu kada je Miloš Trifunović pogodio mrežu gostiju.

Na golu Javora je stajao nekadašnji čuvar mreže mlade reprezentacije i Vojvodine Damir Kahriman, koji je angažovan posle teške povrede Bondžulića za koga je sezona završena. Kahriman je u nekoliko navrata sačuvao mrežu Ivanjičana i jedan je od najzaslužnijih za drugi trijumf u sezoni.

Mladi radnik je pred oko 3.000 gledalaca na "Vašarištu" odigrao bez golova sa beogradskim Radom, ali su domaći po svemu prikazanom zaslužili sva tri boda.