Administrator

Broj poruka : 438
Datum upisa : 16.08.2009

JSL: Zvezdina "trojka" za navijače Empty
PočaljiNaslov: JSL: Zvezdina "trojka" za navijače   JSL: Zvezdina "trojka" za navijače Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 5:16 pm

JSL: Zvezdina "trojka" za navijače V146598p0

Grmelo je sa severa: "Šampioni, šampioni", dok su fudbaleri Crvene zvezde napuštali teren posle pobede nad Metalcem u četvrtom kolu Jelen Superlige - 3:0 (0:0).

Crveno-beli su oko 6.000 navijača na svom stadionu razgalili igrom tek u drugom poluvremenu kada su popravili utisak iz prvog dela i kada su slomili otpor gostiju iz Gornjeg Milanovca.

Dejan Lekić je načeo Metalac u 57. minutu, a Zvezda je do ubedljive pobede stigla u poslednjim minutima. Visoki napadač je postigao i drugi gol, a rivala je dokusurio Marko Blažić.

U prvih 45 minuta bilo je očigledno da crveno-belima nedostaju prodori po bokovima, jer u sastavu nije bilo Pavla Ninkova i Nikole Ignjatijevića.

Defanzivno orijentisani gosti su se organizovano branili, nisu dozvolili protivniku da "razvije" igru, a ono što saigrači nisu uspeli da urade, činio je odlični golman Živko Živković, inače đak Partizanove škole.

Tako je u 28. minutu osujetio najbolju priliku za domaćina. Zaustavio je udarac Slavka Perovića koji je glavom šutirao sa pet metara.

Trener Zvezde Vladimir Petrović Pižon napravio je dvostruku izmenu u poluvremenu - Vladimir Bogdanović je zamenio Kadua, a Aleksandar Jevtić je ušao umesto Slavka Perovića. I igra crveno-belih je postala brža.

Prilika koju je Blažić propustio u 54. minutu bila je samo najava vođstva, koje je usledilo tri minuta kasnije.

Bogdanović je izveo prekid, u gužvi pred golom Metalca lopta se odbila do Lekića, kome nije bilo teško da udarcem glavom zatrese mrežu - 1:0.

Tada su Pižonovi igrači zaigrali rasterećenije i bolje.

Povredio se debitant Nikola Vasiljević, pa je mesto levog beka zauzeo njegov imenjak, kapiten Lazetić, inače uz Lekića najbolji akter meča.

Posao domaćinu bio je olakšan u 75. minutu kada je Metalac ostao bez Žunića, koji je zbog oštrog starta nad Lekićem dobio drugi žuti karton.

Navijači Zvezde su kućama otišli u potpunosti zadovoljni jer su u 90. i 91. minutu njihovi ljubimci postigli još dva gola (prethodno je Savio pogodio stativu).

Prvo je Lekić dobio loptu od Savija, zatim se oslobodio čuvara i sa deset metara iskosa sa leve strane naciljao "malu mrežu" Živkovićevog gola - 2:0.

Tačku na meč stavio je Blažić. Živković je boksovao loptu, koja je došla do Blažića, a on je sa 15 metara bio precizan - 3:0.

CRVENA ZVEZDA: Stamenković, Cvetković, Đorđević, Vilotić, Vasiljević (od 65. Lazović), Savio, Blažić, Lazetić, Kadu (od 46. Bogdanović), Perović (od 46. Jevtić), Lekić.

METALAC: Živković, Pavlović, Nenadić, Žunić, Rakočević, Vasić (od 85. Ivanović), Gojak, Krasić (od 71. Obradović), Jeremić, Simović, Betolingar.

Hajduk - BSK

TABELA: Crvena zvezda 10, OFK Beograd 10, Vojvodina /-1/ 9, Partizan /-1/ 7, Javor 7, Smederevo /-1/ 6, Borac 6, Napredak 5, Mladi radnik 5, Spartak 4, Rad 4, BSK 3, Jagodina 3, Hajduk /-1/ 3, Čukarički /-1/ 0, Metalac 0 bodova.

(MONDO, foto MN Press)
Toza
Elite Member
Toza

Broj poruka : 174
Lokacija : European Union (Holland-Groningen)

PočaljiNaslov: Re: JSL: Zvezdina "trojka" za navijače   JSL: Zvezdina "trojka" za navijače Icon_minitimeNed Sep 13, 2009 7:16 pm