JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki

Administrator

Broj poruka : 438
Datum upisa : 16.08.2009

JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki Empty
PočaljiNaslov: JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki   JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki Icon_minitimeSub Sep 19, 2009 9:45 pm

JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki V147247p0

Fudbalski klub Metalac iz Gornjeg Milanovca osvojio je prve bodove u elitnom rangu od osnivanja kluba, 1961. godine.

Debitant u Jelen Superligi, posle četiri poraza u prva četiri kola, bez postignutog gola, zabeležio je u subotu u 5. kolu, prvu pobedu u istoriji i to protiv do tada neporaženog OFK Beograda - 2:1 (1:0).

Oba gola za Milanovčane, koji su i ovog vikenda igrali u Kragujevcu na stadionu "Čika Dača", postigao je nekadašnji fudbaler Crvene zvezde i Budućnosti, Betolingar Misdongard. Visoki momak iz Čada doveo je Metalac u vođstvo u 22. minutu, a u 75. minutu povisio je na 2:0.

Minut ranije, OFK Beograd je ostao sa desetoricom zbog drugog žutog kartona koji je zaradio napadač Nikola Simić.

Sa desetoricom na terenu, "romantičari" nisu mogli da izbegnu prvi poraz u šampionatu, posle tri pobede i remija, iako je dva minuta pre kraja meča, vezista Miloš Žeravica smanjio na 2:1.

Ekipa Neška Milovanovića je prvom "trojkom" u sezoni pobegla sa dna tabele, a tome je znatno doprineo i očajni Čukarički.

Šampion Srbije Partizan ostao je posle pet kola jedini tim, koji nije osvojio sva tri boda u duelu sa Čukom. Posle Javora (0:1), Hajduka (2:1) i Vojvodine (1:3), Čukarički je doživeo poraz i u duelu sa debitantom u ligi, ekipom BSK Borče.

Na terenu OFK Beograda bilo je 2:0 za Borčance, koji su došli u vođstvou 43. minutu golom mladog veziste Dejana Babića, momka rođenog 1989. godine. Sudbinu Čukaričkog zapečatio je u 55. minutu špic Enver Alivodić - 2:0.

BSK iz Borče kao "domaćin-gost" na Karaburmi nastavlja fino da skuplja zlata vredne bodove u borbi za opstanak. Posle pet kola, tim koji predvodi Makedonac Šefki Arifovski ima sedam bodova.

Udarni trio Jagodine: Perica Ognjenović, Milan Bojović i Vladimir Đilas najzaslužniji je za pobedu "ćurana" nad Javorom - 2:0. Druga "trojka" ove sezone je ekipu, uz remije na mečevima Napredak - Mladi Radnik 0:0, Rad - Borac 0:0 i Spartak - Hajduk 1:1, znatno pogurala iz opasne zone.

Bojović je načeo Ivanjičane već u 2. minutu, lepim golom glavom, a u 25. sve je bilo gotovo. Ognjenović je petom izbacio Novkovića na levo krilo, ovaj je centrirao i "pogodio" u glavu Đilasa, koji je savladao nemoćnog Vujovića - 2:0.

Partizan - Vojvodina (19.00)

TABELA: Crvena zvezda (-1) 10, Vojvodina (-1) 10, OFK Beograd 10, Partizan (-1) 8, Smederevo (-1) 7, Javor 7, Borac 7, BSK Borča 7, Napredak 6, Jagodina 6, Mladi Radnik 6, Spartak 5, Rad 5, Hajduk 5, Metalac 3, Čukarički 1.

(MONDO, foto: MN Press)
Joki
Elite Member

Broj poruka : 145
Lokacija : Novi Sad

PočaljiNaslov: Re: JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki   JSL: Istorija na "Čika Dači", fenjer Čuki Icon_minitimeSub Sep 19, 2009 10:05 pm

ja sam zadovoljan ovom pobedom... dosta su beogradu zvezda i partizan,a ostali beogradski klubovi nek poispadaju i puste klubove koje na utakmicama prati po 5-6000 gledalaca. muka mi je vise sablasno praznih stadiona po beogradu... ok, metalac nema gledalaca sada ali cim izgrade stadio u g.milanovcu bice svaku utakmicu krcat!!!