Che Guevara

Broj poruka : 62
Datum upisa : 17.08.2009

KUP: Romantična bela tačka Empty
PočaljiNaslov: KUP: Romantična bela tačka   KUP: Romantična bela tačka Icon_minitimeUto Sep 22, 2009 7:33 pm

KUP: Romantična bela tačka V147530p0

OFK Beograd je prvi učesnik osmine finala Lav Kupa Srbije. "Romantičari" su mnogo teže nego što se očekivalo eliminisali Novi Sad u premijernom meču šesnaestine finala:

OFK Beograd - Novi Sad 5:4, 1:1 (0:0).

"Romantičari" su sve vreme imali inicijativu, ali put do mreže novosadskog prvoligaša nisu mogli da nađu. Čak ni posle penala.

Početkom drugog poluvremena domaćin je imao dve idealne prilike u roku od nekoliko sekundi. Međutim, golman Novog Sada Vesić zaustavio je šut Trivunovića sa bele tačke, a kratko odbijenu loptu isti igrač je poslao na prečku.

Kada su se svi na Omladinskom stadionu spremali za penal seriju mreže su se zatresle.

U 85. minutu je Milić doveo OFK Beograd u vođstvo. Asistenciju Šćepovića je pretvorio u pogodak tek uz pomoć defanzivca gostiju. Umesto da je šutirao iz prve, Milić je krenuo korak napred i tukao ka golu, lopta je usput zakačila nekoga i završila iza leđa Vesića.

Igrala se sudijska nadoknada vremena kada je Novi Sad stigao do izjednačenja. Kovačević je imao sreće baš kao i Milić šest minuta ranije. Opalio je sa 30 metara, Šaranov je krenuo na jednu stranu, ali je lopta promenila pravac zakačivši domaćeg igrača i prevarila golmana "romantičara".

Nedugo zatim pristupilo se izvođenju penala.

Odlučujući šut viđen je već na početku serije. Šaranov je zaustavio udarac strelca za Novi Sad u regularnom toku i to je bio jednini neiskorišćeni jedanaesterac, pa je Kovačević od junaka "prerastao" u tragičara "kanarinaca". Svi ostali izvođači bili su sigurni i OFK Beograd se plasirao u osminu finala Lav Kupa Srbije.
Toza
Elite Member
Toza

Broj poruka : 174
Datum upisa : 16.08.2009
Lokacija : European Union (Holland-Groningen)

PočaljiNaslov: Re: KUP: Romantična bela tačka   KUP: Romantična bela tačka Icon_minitimeUto Sep 22, 2009 8:15 pm

Da su igrali u ns odvalili bi ih u regularnom delu !