Broj poruka : 127
Datum upisa : 18.08.2009
Lokacija : Beograd

MLADI:Sa kornera do pobede Empty
PočaljiNaslov: MLADI:Sa kornera do pobede   MLADI:Sa kornera do pobede Icon_minitimeSub Okt 10, 2009 10:18 am

MLADI:Sa kornera do pobede V149251p0

Fudbaleri Srbije do 21 godine starosti pružili su još jednu partiju ispod nivoa koji se od njih očekuje, ali su pobedili!

Srbija - Kipar 2:0 (1:0) na stadionu Karađorđe u Novom Sadu, za proboj "orlića" na drugo mesto na tabeli Grupe 7 i dobro raspoloženje uoči gostovanja Hrvatskoj u Varaždinu.

Golove su posle udaraca sa ugla postigli Milan Milanović u 18. i "rezervista" Danijel Aleksić u 89. minutu. Asistent kod prvog pogotka bio je Miloš Bosančić, a kod drugog Adem Ljajić.

Izabranici Ratomira Dujkovića su poveli "na vreme", ali nisu iskoristili ofanzivniji nastup Kiprana od tog trenutka, da još nekom loptom u mreži gostiju izbegnu igru nerava u završnici.

Dujković je od prvog minuta poslao u špic napada samo Slavka Perovića, kojeg su sa bokova podržavali Miralem Sulejmani i Nemanja Tomić. Takva taktika nije se pokazala dobrom za razbijanje kiparskog bedema, pa "orlići" osim situacije kod Milanovićevog gola nisu stvorili nijednu stoprocentnu šansu.

Na sreću, momak visok 194 centimetara našao se na pravom mestu kada je Bosančić izveo korner sa leve strane. Ušunjao se do linije peterca, lako nadvisio čuvara i uputio neodbranjiv udarac glavom - 1:0.

Najveće uzbuđenje do odlaska na odmor doneo je šut Panajotijua sa 30 metara u 28. minutu. Branislav Danilović morao je da napravi paradu da bi "izvadio" loptu ispod prečke, u padu je glavom udario stativu, ali bez posledica...

Dujković je početkom drugog dela poslao u igru Adema Ljajića umesto defanzivnog veznog Nemanje Matića i Partizanov talentovani fudbaler odmah se našao u šansi. Siniša Stevanović centrirao je inteligentno, po zemlji, a neometani Ljajić sa desetak metara tukao nebu pod oblake.

Dušan Tadić, koji je zamenio Tomića, mogao je da reši utakmicu kada je na pas Sulejmanija protrčao između dvojice čuvara i izbio ispred golmana Kipra. Ovaj je dobro skratio ugao i Tadićev šut levom, umesto desnom nogom, uspeo da skrene taman toliko da lopta ode u korner, umesto u mrežu.

Publika na Karađorđu zanemela je u 80. minutu, kada su "orlićima" mogli da se osvete promašaji i nedovoljno konkretna igra u napadu. Danilović je prvo odbio topovski udarac Efimua sa 30 metara, na 18 metara je loptu dočekao Stavru, šutirao iz prve i ona je proletela koji centimetar iznad prečke!

Neizvesnosti je došao kraj - minut pre kraja regularnog toka utakmice. Ljajić je centrirao na drugu stativu, Aleksić je bio leđima okrenut golu, ali je poput cirkuskog akrobate uhvatio volej koji je završio u donjem desnom uglu - 2:0.

Posle poraza od Slovačke (1:2) i trijumfa u Norveškoj (1:0), kada su golovi odluke postizani u poslednjem minutu, bila je to ipak rutinska pobeda mlade reprezentacije Srbije.

"Polumotivisan" pristup utakmici ovog puta im se nije osvetio.

SRBIJA: Danilović - Stevanović, Jovanović, Milanović, Gulan - Fejsa, Bosančić, Matić (od 52. minuta Ljajić), Tomić (od 67. Tadić) - Sulejmani (kap, od 80. Aleksić) - Perović.

5. Kipar 4 1 0 3 3:6 3

NAREDNE UTAKMICE: Hrvatska - Srbija (13. oktobar, 17.30), Kipar - Slovačka (14. oktobar, 16.00), Kipar - Hrvatska (14. novembar), Srbija - Norveška (15. novembar)...
dulevotion
dulevotion

PočaljiNaslov: Re: MLADI:Sa kornera do pobede   MLADI:Sa kornera do pobede Icon_minitimeSub Okt 10, 2009 10:29 am

Danilovic :rokaj: !Kako se culo kad je udario u stativu,na stadionu muk,posle 3 sekunde ustaje,trese glavu i nastavlja!
Fejsu umesto Peetrovica.Mi u A reprezentaciji nemamo boljeg od Fejse na toj poziciji,ali neki ce igrati jos 10 godina i ako ima boljih!
Onaj komentator sa RTV je mrtav ali mu niko jos nije rekao,ne znam kako nemaju nekog boljeg. Sledeca protiv hrvata,do sad imamo vise uspeha u medjusobnim utakmicama,neka se tako nastavi.
Baki
Member
Member
Baki

Broj poruka : 88
Lokacija : Novi Sad

PočaljiNaslov: Re: MLADI:Sa kornera do pobede   MLADI:Sa kornera do pobede Icon_minitimeNed Okt 11, 2009 10:51 am

Mogu reci da pola utakmice nisam ni odgledao posteno,ono sunce na istocnoj tribini oci mi je izvadilo,popizdeo sam !!!A što se tiče utakmice i nije bila tako loša naša reprezentaciju u odnosu na slucaj "Kipar"!Ali ovo je naša najlošija reprezentacija u prethodnih 5-6 godina !